Дома Видео Харден на Емирати покажа колку (не) знае да игра фудбал

Харден на Емирати покажа колку (не) знае да игра фудбал

0

Еден од најдобрите кошаркари на денешницата Џејмс Харден го посети стадионот на Арсенал, Емирати на кој се дружеше со младиот фудбалер на Топџиите, Нелсон.

Кошаркарот на Хјустон на стадионот на Арсенал пристигна во склоп на кампањата на Адидас, спортскиот бренд кој од оваа сезона ќе ги облекува Топџиите.

Тој во таа прилика ги посети просториите на клубот, соблекувалната, а потоа покажа и колку (не) знае да игра со фудбалската топка.

Сите знаеме дека Харден со кошаркарската топка во рацете е вистински магионичар, но со фудбалската е далеку од тоа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Нејмар се враќа во тимот – ќе патува со ПСЖ на турнеја во Кина

Бразилската суперѕвезда Нејмар, ќе патува со Пари Сент Жермен на предсезонската турнеја во…