Дома Топ вести Потврден терминот за второто „Ел Класико“ оваа сезона

Потврден терминот за второто „Ел Класико“ оваа сезона

Второто „Ел Класико“ сезонава кое ќе се игра на „Сантијаго Бернабеу“ ќе се игра на 1. март оваа година.

Првиот човек Ла Лига, Хавиер Тебас потврди дека натпреварот ќе се игра од 21:00 часот. Барселона и Реал во овој момент се изедначени на табелата со по 40 бодови.

Првото „Ел Класико“ кое се играше оваа сезона заврши без голови и тоа се случи за првпат после 17 години. Барселона има добра низа во последните пет натпревари на „Ел Класико“. Имено, „кралевите“ во последните пет натпревари пред своите гледачи дури четири пати беа поразени.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Барса спреми 100 милиони за Интер и 42 милиони за Лаутаро

Не е тајна дека напаѓачот на Интер, Лаутаро Мартинез е прва трансфер желба на Барселона во…