Дома Македонски спорт Мак фудбал Ова се можните противници на Стурга во квалификациите за ЛШ

Ова се можните противници на Стурга во квалификациите за ЛШ

Викендов беа комплетирани првенствата во Европа, а така и македонскиот шампион Струга Трим Лум ги дозна можните противници во првото коло.

Во првото квалификациско коло за ЛШ ќе настапат 30 екипи и Струга е во делот на неносители.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Така во можните противници има екипи како: Ференцварош, Слован Братислава, Лудогорец, ФСЦБ (Стеауа)…

МОЖНИ ПРОТИВНИЦИ НА СТРУГА ВО ПРВОТО КОЛО:
Ференцварош (Унгарија)
Карабах (Азербејџан)
Слован Братислава (Словачка)
Лудогорец (Бугарија)
ХЈК (Финска)
Флора Талин (Естонија)
ФЦСБ (Романија)
КИ Клаксвик (Фарски Острови)
Шамрок Роверс (Ирска)
Линколн Ред Импс (Гибралтар)
ТНС (Велс)
Пјуник (Ерменија)
РФС Рига (Летонија)
Петрокуб (Молдавија)
Балкани (Косово)

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …