Дома Фудбал Лига на шампиони Баерн прави пресврт за три минути🎥

Баерн прави пресврт за три минути🎥

Баерн Минхен и Реал Мадрид играат фантастичен натпревар на „Алијац Арена“.

Реал имаше  предност на полувреме со голот  на Винисиус, кој погоди после одличната асистенција на Крос.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Во второто полувремеБаерн направи комплетен пресврт за само три минути. Најпрво Сане  постигна одличен гол  за израмнување, а потоа Хари Кејн беше прецизен  од белата точка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Крај на една ера: Данска остана без селектор

Каспер Хјулманд повеќе не е селектор на данската фудбалска репрезентација, откако поднесе …