Дома Топ вести Њукасл спрема „бум“ на трансфер пазарот

Њукасл спрема „бум“ на трансфер пазарот

Њукасл по цели 20 години повторно ќе игра во Лигата на шампионите, а раководството на клубот спрема големи засилувања.

Саудијските сопственици ќе му дадат на располагање 450 милиони фунти на менаџерот Еди Хау за засилувања во летниот преоден рок.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


На врвот на листата на желби на Еди Хау е капитенот на Тотенхем, Хари Кејн, кој речиси сигурно ќе го напушти клубот на крајот од сезоната.

„Чавките“ го сакаат и Нејмар, кој е спремен ова лето да го напушти ПСЖ и да се пресели во Премиер лигата.

 На долгата листа на желби се и Жоао Феликс, Сергеј Милинковиќ-Савиќ, Чуквуезе, Рајан Гравенберч, Џејмс Медисон…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Бум од Островот: Англичаните откриваат кога Гвардиола ќе замине од Манчестер Сити!?

Пеп Гвардиола (53) го предводеше Манчестер Сити до уште една шампионска титула, шеста за к…