Дома Фудбал Германија Ривалството е огромно: Баерн и Борусија во жестока „борба“ на Твитер (ФОТО)

Ривалството е огромно: Баерн и Борусија во жестока „борба“ на Твитер (ФОТО)

0

Ривалството на Борусија Дортмунд и Баерн Минхен е огромно, а тоа освен на теренот и на трибините сега се пресели на социјалните мрежи.

Борусија Дортмунд и Баерн Минхен изгледа дека оваа сезона ќе имаат голема борба за титулата до крајот на сезоната. Во овој момент „милионерите“ имаат 42 бода, додека Баерн 36.

Последните случувања на друштвените мрежи помеѓу овие два клуба се навистина интересни.

Борусија побара од своите навивачи да одговрат на објавата на Твитер. Потребно беше да го напишат името со нивниот омилен број, за да се направи посебна слика за 50 среќни избраници, потоа стигна одговор од Баерн.

Во играта се вклучи и официјалниот Твитер профил на Баерн Минхен пишувајќи „Робен 10“.

Играта не заврши тука, следуваа неколку одговори преку фотографии и од двете страни,

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Во финалето на Африканскиот куп на Нации во првата минута се постигна гол каков што ретко се гледа (ВИДЕО)

Чудно започна финалето во Африканскиот куп на Нации. Алжир против Сенегал поведе уше во пр…