Дома Фудбал Проблеми за Реал: Белингам повторно се повредил!

Проблеми за Реал: Белингам повторно се повредил!

Џуд Белингам е фудбалерот кој е во најдобра форма, но и најдобар стрелец на Реал Мадрид, а тој сега е неизвесен за утрешниот натпревар против Гранада.

Според последните информации Белингам почувствувал болки во зглобот по последниот натпревар против Наполи во Лигата на шампионите.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Англискиот репрезентативец денес не тренираше со тимот, туку индивидуално без топка. Тренингот го заврши предвреме и се упатил кон фитнес салата.

Белингам претходно имаше проблеми со повреда на рамото и поради тоа не настапи за Англија во Скопје. Тој беше стрелец на еден од четирите гола на Реал во победата над Наполи од 4:2. Реал Мадрид со тој триумф го обезбеди првото место во групата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…