Дома Луд Спорт Видео: Потег на Роналдо за кој зборува цел свет: Зошто скокна на полицаецот?

Видео: Потег на Роналдо за кој зборува цел свет: Зошто скокна на полицаецот?

0

Јувентус се наоѓа на турнеја во Азија, а Кристиано Роналдо секако е главна ѕвезда.

„Бјанконерите“ моментално се наоѓаат во Кина каде вчера се случи несекојдневен инцидент. Имено, на тренингот еден навивач да му пријде на Португалецот, но обезбедувањето реагираше на време.

Меѓутоа, Роналдо реши да го „заштити“ навивачот и скокна на полицаецот, потег кој ја подели јавноста…Погледнете!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Црвен аларм: Се трупаат долгови во Милан, а излез на повидок – нема!

Банкротот повторно тропа на вратата? Црвен аларм во Милано! И не не се само катастрофалнит…