Дома Македонски спорт Бојан Миовски најдобар голгетер во Унгарија!

Бојан Миовски најдобар голгетер во Унгарија!

Од Фудбалската федерација на Унгарија ги прогласија најдобрите напаѓачи во првенството за есенскиот дел од сезоната.

Оценката не е дадена само според бројот на головите, туку согласно и со нивниот ефект, односно колку голови реализирале од сите шутеви кон противничкиот гол.

Македонскиот напаѓач Бојан Миовски во тој сегмент е на врвот.

Миовски користи 54% од шансите, зад него Ненад Лукиќ со 40%, па Кодро со 39%.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Роналдо: Да не беше Спортинг ќе работев во Мекдоналдс, морам да се оддолжам на тој клуб

Додека се шпекулира каде Роналдо би можел да игра во следната сезона, тој самиот откри во …