Дома Фудбал Aнчелоти: Не зборуваме многу со Азар

Aнчелоти: Не зборуваме многу со Азар


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти ја подготвува екипата за дербито против Ливерпул во Лигата на шампиони (ЛШ).

Еден Азар пред мечот даде интервју во кое кажа дека не зборува со тренерот Анчелоти, а за тоа зборуваше и Италијанецот.

„Азар е во право кога вели дека не зборуваме многу. Често станува збор за карактер, подобро разговарате со една личност, отколку со друга.

Најважно за мене е тоа што ме почитува затоа што и јас го почитувам. Конкуренцијата е голема во тимот, а на негова позиција има фудбалер на кој му оди многу подобро. За следната сезона, ќе сметам на фудбалерите кои клубот ќе ми ги стави на располагање.

Реал сака да го продаде Азар, но Белгиецот веќе кажа дека не планира да замине од Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Наполи и Де Лаурентис под истрага за сомнителни трансфери!

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Наполи и сопственикот…