Дома Трансфер зона Јувентус можна следна дестинација за Асенсио

Јувентус можна следна дестинација за Асенсио

Реал Мадрид наводно донел одлука да го продаде Марко Асенсио кој не добива премногу шанса во екипата, а како негова можна следна дестинација се споменува Јувентус.

Асенсио не добива шанса кај тренерот Карло Анчелоти и верува дека останатите фудбалери треба да добијат шанса пред него.

Ова ја отвора шансата за Јувентус да го купи уште во јануари, доколку не постои финансиска криза во тимот, зашто во моментов се води истрага против поранешниот шампион.

Асенсио постигна многу важни голови во кариерата за Реал, па нема сомнеж дека ќе биде квалитетно засилување за „Старата дама“.

Јувентус сака да го ангажира на позајмица во јануари, по што ќе го откупи неговиот договор следното лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал има список од шест таленти за апсолутна доминација

Шпанскиот гигант Реал Мадрид бара засилувања за иднината, а „Марка“ пишува дека веќе е нап…