Дома Фудбал Италија Фудбалери на Фиорентина ја прекршија изолацијата и се приклучија на репрезентацијата

Фудбалери на Фиорентина ја прекршија изолацијата и се приклучија на репрезентацијата

Репрезентативците на Србија, Никола Миленковиќ и Душан Влаховиќ, без дозвола од Фиоретина и се приклучија на репрезентацијата.

Фиорентина за тоа го известила фудбалскиот сојуз на Италија и надлежните здравствени институции.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Никола и Душан не се единствените кои ја напуштија Фиорентина за да и се приклучат на репрезентациите, истото го направија и Мартин Касерес, Лукас Мартинез, Амрабат и Ерик Пулгар.

Целата екипа на Фиорентина се наоѓаше во карантин бидејќи Каљехон претходната недела беше позитивен на коронавирусот, но овие играчи тоа го прекршија.

Останува да видиме каква казна ќе заработат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Нов обложувачки скандал: Пакета обвинет дека намерно добивал картони

Фудбалската асоцијација на Англија го обвини играчот од средниот ред на Вест Хем, Лукас Па…