Дома Актуелно Сејдини: Боби, создаде неверојатна група на фудбалери, ти посакувам среќа и верувам во долга соработка!

Сејдини: Боби, создаде неверојатна група на фудбалери, ти посакувам среќа и верувам во долга соработка!

Фудбалската федерација на Македонија денес и официјално го престави новиот селектор, Боби Милевски.

На прес-конференцијата во хотелот ,,Лимак” присуствуваше и првиот човек на ФФМ, Муамед Сејдини.

,,Доаѓаш подготвен за нови успеси. Создаде неверојатна група на фудбалери кои зад себе имаат две европски првенства, сениорски и младинско. Јас и управниот одбор сме убедени во квалитетот на фудбалерите и ви стоиме на располагање. Боби, ти посакувам среќа и верувам дека ќе соработуваме и повеќе од предвиденото”, изјави Сејдини.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Роналдо во 87. минута против Арсенал го претрча целиот терен за 12 секунди 🎥

Роналдо беше еден од најзаслужните што вчера Манчестер Јунајтед го победи Арсенал со 3:2, …