Дома Македонски спорт Мак ракомет Савевски со најдобриот состав на Медитеранските игри

Савевски со најдобриот состав на Медитеранските игри

Покрај машката репрезентација, на Медитеранските игри во Алжир ќе настапат и дамите, водени од селекторот Љубомир Савевски. Селекторот на женската селекција нема премногу да експериментира.

Списокот на Савевски е скоро стандарден и тука се најдобрите ракометарки како Ристовска, Гичевска, Штериова, Јанеска, Мицевска…

СПИСОКОТ НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРКИ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Заштитата од местење на натпревари е една од важните обврски во ФФМ

Фудбалската Федерација на Македонија преку Комисијата за безбедност и интегритет целосно е…