Дома Македонски спорт Познат составот: Македонија со овие 11-мина ќе го напаѓа плејофот за ЕП 2020!

Познат составот: Македонија со овие 11-мина ќе го напаѓа плејофот за ЕП 2020!

0
ermenia macedonia

Македонија денес со почеток од 18:00 часот го игра четвртиот натпревар од групната фаза во Лигата на Нации во кој противник ќе ни биде Ерменија на гостински терен.

Со денешна победа во Ереван, Македонија ќе го обезбеди пласманот во плејофот за пласман на ЕП 2020, а ова се 11-мината за кои се одлучи Игор Ангеловски за оваа средба.

Димитриевски, Зајков, Ристевски, Адеми, Муслиу, Барди, Алиоски, Трајковски, Пандев, Ристовски, Спировски

Ќе потсетиме, Македонија во Скопје славеше во првиот натпревар против Ерменците со 2:0.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Злато на почетокот од сезоната за нашите воздухопловни спортисти

Изминатиов викенд, 16-17 март, во Џирокастер, соседна Албанија се одржа меѓународен натпре…