Дома Македонски спорт Мак ракомет Официјално: Голманот на Вардар ќе брани во Германија

Официјално: Голманот на Вардар ќе брани во Германија

Германскиот тим Постам денеска и официјално го потврди трансферот на голманот на Вардар, Мартин Томовски.

Со овој трансфер Томовски се враќа во германскиот ракомет каде што претходно бранеше за Лудвигсхафен.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Со нетрпение чекам да заиграм за Постдам во најсилната лига во светот. Сега доаѓам поискусен и подобар отколку што бев претходно кога играв во Германија. Задоволство е да се биде дел од тим како Постам со млади и квалитетни ракометари. Ветувам дека ќе дадам се од себе да ги оствариме амбициите на тимот“, изјави Томовски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Историјата е испишана: Леверкузен влезе во друштво на Јувентус, Милан и Арсенал

Баер Леверкузен денес во последното коло славеше победа од 2:1 против Агусубург и така ост…