Дома Фудбал Останато Нејмар се налути: Ви благодарам што поради вас нема да играм финале!

Нејмар се налути: Ви благодарам што поради вас нема да играм финале!

ПСЖ вчера обезбеди пласман во финалето на францускиот куп, но таму нема да можат да сметаат на Бразилецот Нејмар.

Нејмар во натпреварот против Монпеље во игра влезе во 86. Минута и неколку минути подоцна доби жолт картон кој за него значеше суспензија.

По натпреварот Бразилецот се огласи на социјалните мрежи:

„Играв само пет минути, погрешив и казнет сум без размислување. Ви благодарам што поради вас нема да играм во финалето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

ЕУРО анализа: Италија – Велс, двата тима ќе ротираат, но домаќинот повторно е голем фаворит

Италија е веќе сигурен патник во следната фаз аод групата А, додека Велс со четири бода за…