Дома Фудбал Италија Наполи го изедначи најдобриот старт во клупската историја

Наполи го изедначи најдобриот старт во клупската историја

Елиф Елмас и Наполи имаат одличен старт на сезоната во Серија А, тимот на Спалети ја стартуваше сезоната со „осум од осум“.

Вчера Наполи славеше победа од минимални 1:0, а Елмас беше асистент на Осимен при голот на одлука. Со овој гол Наполи го изедначи и сопственикот рекорд од сезоната 2017/2018. И таа сезона Наполи започна со осум победи во низа.

И покрај супер стартот таа сезона Наполи остана без Скудетото кое го освои Јувентус, ќе видиме како ќе биде оваа сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Лапорта: Против Баерн треба да ја заштитеме честа

Неколку часа пред одлучувачкиот дуел со Баерн Минхен во ЛШ, претседателот на Барселона Жоа…