Дома Македонски спорт Мак ракомет Македонија се радуваше среде Солун!

Македонија се радуваше среде Солун!

Maкедонската ракометна репрезентација славеше победа над Грција во вториот пријателски натпревар со 23:22. Слично како и во претходниот натпревар во кој немаше победник и во овој видовме драматична завршница.

Македонија започна подобро, со благо водство во првото полувреме, но Грција не дозволи да имаме поголема предност. Поголемиот исчекор Македонија го направи во последните десетина минути од првиот дел кога поведовме со 12:8.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Грција постигна два гола, па на пауза се замина со 10:12. Во почетните минути од второто полувреме Македонија добила две исклучувања во исто време и Грција изедначила на 14:14.

Резултатот бил тесен до последните десет минути од првиот кога Македонија стигнала до предност со 20:17. Грција влегла во одлична завршница, но на крајот Македонија сепак се изборила за победа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Падна рекордот на Малдини и Албертини: Родри е нов рекордер

Манчестер Сити ја затвори сезоната со победа против Вест Хем од 3:1, а тоа за овој тим зна…