Дома Фудбал Англија Клоп: За мене најдобар играч со кого во кариерата соработував е…

Клоп: За мене најдобар играч со кого во кариерата соработував е…

0

„Најдобриот играч кој сум го тренирал во кариерата е Марио Геце“, гласи одговорот на Јирген Клоп на едно од прашањата кои денес му беа поставени на твитер.

„Геце е неверојатен играч“, додава германскиот стратег.

Ова би можело да послужи како добар повод за гласини околу трансферот на Геце во Ливерпул.

Останува да видиме, што носи во однос на ова прашање јануарскиот преоден рок.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Англија

Проверете

Уште една клупа останува празна: Нова оставка и покрај пласман на Мундијалот во Русија

Славољуб Муслин, како што е познато, не е единствениот кој успеа да се пласира на СП во Ру…