Дома Фудбал Останато И самиот Рибери не се препозна на ФИФА 20 (ФОТО)

И самиот Рибери не се препозна на ФИФА 20 (ФОТО)

Поранешниот напаѓач на Баерн Минхен кој сега игра за Фиорентина, Франк Рибери ја критикуваше ФИФА 20 поради начинот на кој изгледа на популарната видео игра.

Францускиот напаѓач со неговите деца играл ФИФА 20 и се одлучи на социјалните мрежи да објави фотографија од тоа како тој изгледа.

„Неодамна со своите деца играв ФИФА 20. Еј, „ЕА Спортс“…Па кој е овој човек?“, напиша Рибери.

Интересно е што оваа ситуација ја следеше големиот ривал на ФИФА, ПЕС па го означи Рибери и се пофалија дека кај нив изгледа далеку подобро.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бизарен проблем во Шпанија: Некој ги украл сите влезници за натпреварот на Барселона!

Во шпанскиот куп Барселона ќе игра против Ибица, но домаќинот на овој натпревар се соочи с…