Дома Македонски спорт Гол и асистенција на Доријан Бабунски за Ботев Браца 🎥

Гол и асистенција на Доријан Бабунски за Ботев Браца 🎥

Доријан Бабубски одигра одличен натпревар за дресот на Ботев Браца.

Бабунски во меч од плеј-аутот во елитната лига на Бугарија во игра влезе во 46. минута кога резултатот беше 0:0. Седум минути подоцна се запиша во листата на стрелци, а во последите минути од мечот беше асистент на Ивајлов за конечните 2:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Нереди во Париз: Навивачи на Ливерпул без влезница се обидувале да влезат на стадионот! 🎥

Финалето од Лигата на шампионите помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид не започна во 21 часот како…