Дома Фудбал Останато Видете го чудесниот спринт на Мбапе 🎥

Видете го чудесниот спринт на Мбапе 🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ПСЖ стигна до нова победа во првенството откако на гостувањето славеше против Брест со 1:2.

Победничкиот гол го постигна Мбапе во судиското продолжение после еден чудесен спринт.

Меси испрати одлична топка до Французинот, кој по неверојатен спринт воодушеви со својата брзина и постигна гол за 2:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Халанд го прекршил законот во Англија, ќе плати казна

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Норвешка им…