Дома Трансфер зона Ван Дајк го убедувал Гакпо да не оди во Јунајтед?

Ван Дајк го убедувал Гакпо да не оди во Јунајтед?


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Холандија вчера славеше со 3-1 против САД и се пласира во четвртфинале на Мундијалот, каде што ќе игра против Аргентина која славеше со 2-1 против Австралија.

Во центар на внимание е фантастичниот напаѓач Коди Гакпо кој постигна три гола на Светското првенство во досегашниот дел и привлече интерес од многу гиганти.

Манчестер јунајтед долго време е заинтересиран за Гакпо и планира да го ангажира, но неговиот колега од репрезентацијата, Вирџил Ван Дајк сака да го предомисли.

Дефанзивецот на Ливерпул по победата против САД му препорача на Гакпо да не потпише за „црвените ѓаволи“.

Ван Дајк го советуваше Гакпо дека подобра дестинација за негов развој е Реал Мадрид, што без дилеми ќе ги налути навивачите на Јунајтед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед не се откажува од Деклан Рајс

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Вест Хем одбил понуд…