Дома Фудбал Лига на шампиони Чеферин за моментот кога дознал за Суперлигата: Седев на тераса со моето семејство, кога слушнав бев шокиран

Чеферин за моментот кога дознал за Суперлигата: Седев на тераса со моето семејство, кога слушнав бев шокиран

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин уште еднаш зборуваше за ситуацијата поврзана со Суперлигата и тоа како успеал да се избори со 12. клуба кои имаа намера да формираат свое натпреварување.

Чеферин призна дека кога ја слушнал информацијата тоа предизвикало стрес кај него, кој бил сличен за време на војните на просторите на поранешна Југославија.

„Бев со моето семејство на тераса и дојде еден човек кој ми ја соопшти информацијата. Ми кажа дека морам да одам во војна. Морам да признаам дека бев шокиран, тој момент ме потсети на војната. Секако не е исто, но и двете работи се стресни. Подоцна се смирив и почнав да го барам најдобриот начин да ја решам ситуацијата“, изјави Чеферин.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

ЕУРО анализа: Италија – Велс, двата тима ќе ротираат, но домаќинот повторно е голем фаворит

Италија е веќе сигурен патник во следната фаз аод групата А, додека Велс со четири бода за…