Дома Фудбал Италија Скап Погба: Секоја минута на Французинот на теренот вреди скоро 200.000 евра!

Скап Погба: Секоја минута на Французинот на теренот вреди скоро 200.000 евра!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Пол Погба е повреден и повторно паузира.

Откако летото пристигна во Јувентус како слободен играч, Погба одигра само два натпревари и на теренот помина вкупно 35 минути.

Статистичарите пресметаа дека Погба така го чинел Јувентус скоро 200.000 евра по минута, поточно – 199.619 евра!

Навивачите се бесни сметаат дека Погба никогаш повеќе нема да биде оној стариот, а како што изгледа веројатно и не му се игра толку многу фудбал како некогаш. Во ситуацијата пред да се повреди беше казнет од Алегри поради доцнење на тренинг и тоа само што се опорави од првата повреда поради која не играше скоро цела сезона.

Дојде бесплатно, но заработува многу повеќе од некои стандардни првотимци на „старата дама“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Манчини се пожали дека Италија нема напаѓачи, се јави Балотели

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Поранешниот…