Дома Фудбал Лига на шампиони Се појави видео како доказ: Лошиот терен е „виновникот“ за елиминацијата на Интер

Се појави видео како доказ: Лошиот терен е „виновникот“ за елиминацијата на Интер

Интер вчера беше елиминиран по изведувањето на пенали од Атлетико Мадрид. Првиот натпревар „нероаѕурите“ го добија со 1:0, но денеска беа поразени со 2:1, а во пенал серијата избраниците на Диего Симеоне беа посигурно.

Пеналите кај Италијанците ги промашија Алексис Санчез, Дејви Класен и Лаутаро Мартинез. Посебно лошо пеналот го изведе Лаутаро кој шутираше високо над голот.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


По натпреварот се појави видео на кое може да се види дека Аргентинецот некако ја придвижил малку топката пред ударот.

Тоа се случува во последниот чекор. Топката во тој момент се крена од земја, па на крајот Мартинез не можеше да ја удри нака како што сакаше, па таа заврши високо над пречката.

ВИДЕОТО ОД ОВАА СИТУАЦИЈА МОЖЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ – ТУКА.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Дерби на денот: Дали ПСЖ го кажал последниот збор?

Денес продолжуваат натпреварите во Лигата на шампиони, а дербито се игра помеѓу Барселона …