Дома Топ вести Се е завршено – Ибра става потпис!

Се е завршено – Ибра става потпис!

Големи вести пристигнуваат од Италија! Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ ќе го продолжи договорот со Милан до јуни 2023 година, објави италијанскиот новинар Фабрицио Романо!

Повредата на коленото ќе го остави надвор од терените шест до седум месеци, но искусниот напаѓач прифати намалување на платата.

Ибрахимовиќ играше во Милан од 2010 до 2012 година, пред да се врати во клубот во јануари 2020 година.

За Росонерите одигра вкупно 159 натпревари и постигна 92 гола и 35 асистенции.

Минатата сезона му помогна на италијанскиот клуб да ја освои шампионската титула по 11 години. На 23 натпревари осум пати се запиша во листата на стрелци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Конте во Тотенхем „отпишал“ четворица играчи кои вредат 100 милиони евра

Медиумите на Островот пренесуваат дека раководството на Тотенхем испратило порака до четво…