Дома Македонски спорт Против Лихтенштајн ќе бидеме без Муслиу

Против Лихтенштајн ќе бидеме без Муслиу

Со три нерешени натпревари македонската фудбалска репрезентација го заврши септемврскиот циклус во квалификациите за Светското првенство.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Како и против Ерменија на претходниот натпревар дома и вчера против Романија одигравме без голови. Во Исланд на гости одигравме 2:2.

Следен наш противник ќе ни биде Лихтенштајн кој вчера приреди големо изненадување и одигра 1:1 на гостински терен со Ерменија. За натпреварот со Лихтенштајн на гости селекторот Милевски нема да може да смета на еден од најважните играчи во одбраната.

Во вчерашниот натпревар Висар Муслиу заработи жолт картон па поради тоа ќе го прескокне натпреварот на осми октомври.

После шест натпревари во нашата група Германија е прва со 15 бода, Ерменија втора со 11, Романија трета со 10 и ние четврти со девет освоени бодови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Дерби на денот: Последна шанса за Меси и Левандовски

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Денес на програм…