Дома Видео Проектилот на Емре Џан избран за гол на сезоната во Бундеслигата 🎥

Проектилот на Емре Џан избран за гол на сезоната во Бундеслигата 🎥

Германската Бундеслига изобилуваше со фантастични погодоци и оваа сезона, но еден остана без конкуренција.

Наградата за најдобар погодок ја доби фудбалерот на Борусија Дортмунд, Емре Џан кој испрати вистински “проектил“ во мрежата на Лаверкузен во поразот на својот тим со 4:3.

Ова беше деби настап за Џан во дресот на Милионерите. Се играше 33. минута кога од нешто помалку од 30 метри ја смести топката во горниот лев агол од голот на Храдески кој со парадата само го направи голот поубав за око.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Полицијата има прислушкувани разговори: Суарез мора да положи!

Италијанските медиуми утрово објавија дека Луис Суарез со измама го поминал тестот по итал…