Дома Фудбал Останато Потврдено: Овен бил втора опција – Еве која ЅВЕЗДА била прва мета на Фергусон!

Потврдено: Овен бил втора опција – Еве која ЅВЕЗДА била прва мета на Фергусон!

owen

Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Мајкл Овен открива како завршил на „Олд Трафорд“…

Овен во Манчестер Јунајтед пристигна во 2009 година и го носеше дресот со број со седум коj до тогаш беше на грбот на Кристиано Роналдо кој тоа лето заедно со Бензема и Кака беа трите големи ѕвезди кои пристигнаа во Реал Мадрид.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Сега Мајкл Овен за шпанската телевизија „Канал плус“ oткрива дека тој не бил прв избор на Фергусон.

„Морам да му се заблагодарам на Бензема што го одби Манчестер Јунајтед. Сер Алекс не криеше, кога стигнав во клубот ми соопшти дека пред да ме доведе се обидувал да го убеди Карим Бензема да премине во Манчестер Јунајтед“, открива Овен.

Овен во Јунајтед се задржа три сезони и постигна 17 погодоци на 52 натпревари.

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …