Дома Фудбал Познато кој ќе ја наследи 11. на Бејл во дресот на Реал

Познато кој ќе ја наследи 11. на Бејл во дресот на Реал

bale

Герет Бејл ги брои своите последни часа како играч на Реал Мадрид.

Кралевите со екипата на Тотенхем договорија трансфер на Велшанецот кој после седум години ќе се врати во Спарси и сагата околу неговото заминување од Мадрид конечно ќе биде завршена.

Со оглед на тоа дека Бејл заминува, дресот со број 11 останува слободен, но не за долго. Веќе еден фудбалер го “пикираше“, а тоа е Марко Асенсио.

Покрај Асенсио за бројот 11 е заинтересиран и младио Бразилец Винисиус Жуниор, но Асенсио е во предност и на крајот веројатно ќе го добие.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Урнебесно: Иско во борба сам со себе да ја стигне топката 🎥

Иско е миленик на Зинедин Зидан и веројатно тоа е главната причина зошто е се уште член на…