Дома Фудбал Англија Официјално: Челзи може да купува во јануари!

Официјално: Челзи може да купува во јануари!

Челзи ќе може да купува во јануари!

Жалбата до Спортскиот суд за арбитража вроди со плод, па казната на Челзи беше намалаена и од јануари „сините“ ќе можат да купуваат.

Ќе потсетиме, во февруари Челзи доби казна според која во наредните два преодни рока не може да купува играчи, но Спортскиот суд за арабитража таа казна ја преполови, а ако се знае дека првата половина Челзи ја отслужи во текот на летото во јануари ќе можат да бидат активни.

Освен тоа намалена е и паричната казна и Челзи ќе плати 300.000 швајцарски франци место 600.000.

Лампард и покрај тоа што не можеше да купува играчи по своја желба со помош на некои помлади играчи кои блеснаа Челзи и нема така лош почеток. Клубот се наоѓа на четврата позиција и сигурно можноста да купуваат ќе им помогне во борбата за место во топ 4.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Меси повторно упати силни критики до Барселона

Лионел Меси му пружил поддршка на својот голем пријател Луис Суарез кој по шест години ја …