Дома Фудбал Италија Официјално: Томори потпиша нов договор со Милан

Официјално: Томори потпиша нов договор со Милан

Дефанзивецот на Милан кој во јануари 2021 година пристигна во редовите на „росонерите“ од Прмеиер лигата од Челзи стави потпис на нов договор.

24-годишниот стопер зад себе имаше импресивни настапи, па затоа и продолжувањето на договорот беше очекувано. Новата соработка помеѓу Милан и Томори е продолжена на уште пет години.

Со новиот договор Томори доби и поголема плата и подолга иднина во Милан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

ПМФЛ: Алексовски донесе бод за Македонија Ѓорче Петров, Струга за првпат сезонава не победи! 🎥

Актуелниот лидер на табелата Струга Трим Лум за првпат оваа сезона не успеа да слави побед…