Дома Фудбал Репрезентации „Нејмар е кловн, се фрла на земја и прави театар“

„Нејмар е кловн, се фрла на земја и прави театар“

Нејмар со пред два дена со хет-трик му донесе победа на Бразил од 4:2 против Перу во квалификациите за Светското првенство 2022, така Нејмар го прескокна Роналдо и сега е втор на вечната листа најдобри стрелци на Бразил.

Карлос Замбрано, стоперот на Бока Јуниорс и репрезентацијата на Перу и го пофали, но и го искритикува Нејмар.

„Нејмар е голем играч, еден од најдобрите во светот и тоа повторно се докажа во овој натпревар. Меѓутоа потврди и дека е вистински кловн затоа што после секој контакт се фрла на земја и прави театар. Против нас во шеснаесетнкот падна 4-5 и два пати му успеа да изнуди пенал. За мене ниту еден од двата не беше пенал“, изјави Замбрано.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Во Мадрид се зборува и за црни сценарија: Подобро целосна елиминација или играње во ЛЕ?

Поразот од Шахтјор за Реал Мадрид донесе проблеми и отвори многу прашања. Во Мадрид се збо…