Дома Фудбал Англија Навивачите на Јунајтед во шок откако видоа како изгледа дресот за следната сезона

Навивачите на Јунајтед во шок откако видоа како изгледа дресот за следната сезона

Манчестер Јунајтед и оваа сезона не игра според очекувањата на навивачите и јасно е дека на Олд Трафорд се потребни големи промени доколку клубот сака да се врати на врвот.

Очигледно е дека во Јунајтед веќе размислуваат за новата сезона, а посебно нивниот спонзор за опрема Адидас. Имено, на интернет се појави фотографија од тоа како ќе изгледа третиот дрес за наредната сезона.

Навивачите на Јунајтед се во шок кога го видоа дека Footy Headlines објави како ќе изгледа третата гарнитура дресови.

На дресовите доминира црно-белата боја, но дизајнот според многумина е ужасен. Навивачите на Јунајтед се надеваат дека тоа е само грешка, но Footy Headlines ретко грешава во објавите за нови дресови.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

СЕДИ ДОМА И ПОТСЕТИ СЕ: Легендарни дуели од Премиер лигата (видео)

Во време кога има недостаток на спортски настани, а и препораките се да седиме дома, добро…