Дома Фудбал Англија Мурињо првпат се огласи по отказот во Тотенхем 🎥

Мурињо првпат се огласи по отказот во Тотенхем 🎥

Тотенхем вчера соопшти дека Жозе Муињо повеќе не е тренер на тој клуб.

Управата на лондонскиот клуб одлучи да го отпушти португалскиот стратег затоа што не беа задоволни од резултатите на тимот. На Тотенхем не му оди баш најдобро оваа сезона, па на крајот беше решено Мурињо да биде отпуштен.

Веста за отказот на Мурињо беше изненадување, но Жозе не е премногу вознемирен. Мурињо по отказот се огласи на Инстаграм и насмеа многумина. Покажа дека новинарите се пред неговиот дом и не му даваат да „диши“.

„Не ми даваат да имам своја приватност. Дури и мојот пријател Гери и тој ме вознемирува. Тоа е мојот живот“, објави Мурињо на Инстаграм.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Јувентус започна преговори со Гатузо

Јувентус веќе ја започна потрагата по нов тренер за следната сезона, пренесуваат италијанс…