Дома Фудбал Лига на шампиони Мињоле: Нејмар, Мбапе, Меси? Немав многу работа

Мињоле: Нејмар, Мбапе, Меси? Немав многу работа

Вчера Клуб Бриж приреди големо изненадување и остана непоразен против ПСЖ.

ПСЖ стартуваше со Мбапе, Меси и Нејмар во нападот, па ретко кој му даваше шанси на Клуб Бриж. Сепак, на крајот домаќинот успеа да извлече 1:1.

Поранешниот голман на Ливерпул по натпреварот изјави дека немал многу работа.

„Немав премногу работа, тимот играше добро, бевме одлично организирани. Не дозволивме да создаваат шанси за гол. Добро знаеме дека индивидуално супер квалитетни, па не дозволувавме да дојдат до ситуација еден на еден. Секако дека се силен тим, но пак ќе кажам, немав многу работа. Имав неколку одбрани кои не беа преногу тешки“, изјави Мињоле.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ова не е за црвен картон, ова е за во затвор🎥

Во африканската Лига на шампиони беше виден еден од најбруталните стартови на фудбалските …