Дома Топ вести Малдини тргнува по Асенсио

Малдини тргнува по Асенсио

Реал Мадрид на лето спрема реконструкција на тимот, па сигурно ќе има големо промени на „Сантиаго Бернабеу“.

Шпанските медиуми најавуваат пристигнување на големи ѕвезди ова лето, но сигурно некои од актуелните ѕвезди ќе ги спакуваат куферите.

Еден од оние кои не е задоволен од својот статус во тимот оваа сезона и кои размисуваат за заминување е сигурно и талентираниот Марко Асенсио.

Италијанските медиуми пренсуваат дека Милан е сериозно заинтересиран за Асенсио и веќе ги направил првите контакти со менаџерите на Шпанецот.

Малдини лично разговарал со Асенсио и фудбалерот е отворен за преселба на „Сан Сиро“.

Асенсио иако има договор со „кралевите“ до 2023 година, па Реал сигурно нема лесно да се откаже од него, но Милан сака да ги искористи добрите односи со Флорентино Перез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…