Дома Офсајд Кристијано Роналдо купи нов автомобил вреден 9 милиони евра 📷

Кристијано Роналдо купи нов автомобил вреден 9 милиони евра 📷

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо се поднови со нов автомобил.

Ноиот ѕвер во гаражата на Португалецот ќе биде Bugatti Centodieci, вреден неверојатни девет милиони евра и е еден од само десет примероци кои се направени.

Centodieci на италијански значи 110. Направен е во знак на прославата за 110. годишницата на Бугати и поседува неверојатни карактеристики.

Максималната брзина му е 380 km/h, а од 0 до 100 постигнува за неверојатни 2.4 секунди. Новата машина во неговата гаража пристигнува на почетокот на 2021. година.

До тогаш, КР7 ќе ужива во тоа што веќе го поседува, спектакуларна колекција на автомобили.

View this post on Instagram

You choose the view 😉😅

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Смешна реакција на Роналдо и Дибала кога го забележаа Сари како пуши на трибини 📷

Фудбалерите на Јувентус го прославија освојувањето на Серија А против Рома со пораз од 1-3…