Дома Останати Ракомет Карачиќ во главна улога на една од најдобрите фотографии на ЕП (ФОТО)

Карачиќ во главна улога на една од најдобрите фотографии на ЕП (ФОТО)

На натпреварот помеѓу Србија и Хрватска направена е една од најубавите фотографии, а во главна улога е миленикот на скопската публика Игор Карачиќ кој си замина од Скопје пред почетокот на оваа сезона.

За многумина фотографијата од Карачиќ и малото бебе е најдобра на Европското првенство.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Фајнал-фор турнирот во СЕХА ќе се игра во Задар

Завршниот турнир од регионалната ракометна лига – СЕХА, оваа сезона ќе се игра во хрватски…