Дома Македонски спорт Мак ракомет Капитенот е тука кога е најпотребно: Еве како тоа го прави Столе! (ВИДЕО)

Капитенот е тука кога е најпотребно: Еве како тоа го прави Столе! (ВИДЕО)

Вардар вчера го победи Татран Прешов во СЕХА лигата и така го обезбеди првото место во групата.

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов играше во второто полувреме и постигна три гола од четири обиди и беше еден од најзаслужните за триумфот на црвено-црните.

Токму поради тоа СЕХА лигата како потег на мечот го издвои неговото влегување во игра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Толедо конечно ќе заигра: Едвај чекам да го облечам дресот на Вардар (ВИДЕО)

Жозе Толедо дојде како големо засилување за Вардар меѓутоа Бразилецот мораше да замине на …