Дома Фудбал Англија Играчите на ВБА и Вулвс можат да бидат казнети поради бизарното правило во ПЛ

Играчите на ВБА и Вулвс можат да бидат казнети поради бизарното правило во ПЛ

ВБА денес на гости славеше против Вулверхемптон со 3:2.

Во еден одличен натпревар исполнет со пресврти гостите дојдоа до важни три бода во борбата за опстанок. Но, играчите на двата тима на крајот би можеле да бидат казнети поради начинот на кој ги прославуваа головите.

Според новите Ковид протоколи Премиер лигата им нареди на играчите да избегнуваат прегратки и ракувања во натпреварите со цел да се намали можноста за пренос на вирусот.

Меѓутоа при сите голови овие правила не беа почитувани. Играчите на ВБА и Волс најнормално си ги славеа головите и поради тоа можат да бидат казнети.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Галијани позитивен на коронавирус

Aдријано Галијани, 76 годишниот директор на второлигашот Монца е заразен со коронавирус. С…