Дома Офсајд Зе Роберто: На 46. години сум во подобра физичка кондиција од Роналдо

Зе Роберто: На 46. години сум во подобра физичка кондиција од Роналдо

Кристијано Роналдо важи за еден од најспремните фудбалери на светот.

Неговата физичка подготвеност е неверојатна и реткост е во светот на фудбалот да се најде кој и блиску изгледа како него.

Меѓутоа, поранешната ѕвезда на минхенски Баерн, Зе Роберто тврди дека и на 46 години е повеќе физички подготвен од фудбалерот на Јувентус.

„Ви кажав дека сум во подобра физичка кондиција од Роналдо. Играв до 43. години, а ако тој тоа го успее, ќе признам дека тој е поголем ѕвер.“ – порача Зе Роберто.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Вака изгледа идеалниот тим во Серија А според „ОПТА“ 📸

Експертите на „ОПТА“ кои најмногу се занимаваат со статистика ја следеа и штотуку завршена…