Дома Фудбал Италија Два мајсторски гола на Роналдо за четири минути! ?

Два мајсторски гола на Роналдо за четири минути! ?

Кристиано Роналдо играо одличен натпревар против Каљари.

После првото полувреме Јувентус има предност од 2:0, двата гола беа дело на Роналдо. Португалецот два пати ја погоди мрежата на Каљари во четири минути (38. и 42. минута), а и двата беа мали мајстории.

За првиот гол испрати одличен удар, додека за вториот со фантастично чувство подзастана и успеа да ја зафати топката токму како што требаше за да заврши во мрежата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…