Дома Фудбал Останато Видете го новото ремек-дело на Кутињо

Видете го новото ремек-дело на Кутињо

Бразилската репрезентација денес во пријателски меч ги одмери силите со Јужна Кореа, а мечот го одбележи мајсторијата на Филипе Кутињо.

Кутињо ова лето се пресели во Баерн Минхен и повторно игра во одлична форма, а тоа го покажа и денес во репрезентацијата.

Бразилецот постигна фантастичен гол од слободен удар…Погледнете!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Бомба“ од Апенините: Конте го напушта Интер, веќе познат новиот тренер

Италијанските медиуми лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Антонио Конте ќе го напушти…