Дома Топ вести Барселона тргнува по играч на ПСЖ

Барселона тргнува по играч на ПСЖ

Барселона е силно заинтересирана за играчот на ПСЖ и шпански репрезентативец, Фабиан Руиз, пренесуваат каталонските медиуми.

Шпанецот блескаше неколку сезони во Наполи, а „светците“ за 24 милиони евра го доведоа во своите редови.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Меѓутоа, Руиз не се снајде баш најдобро во Париз и добива мала минутажа, па сака да ја промени средината.

ПСЖ исто така е спремен да го продаде, а најсилен интерес за него покажува Барселона, која е во потрага по замена за Гави.

Поради тешката повреда на Гави Барса ќе мора да донесе квалитетен играч за врска, а Фабиан Руиз е на врвот на листата желби.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Изненадување: Алегри во Премиер лигата?!

Иако на Јувентус не му оди лошо во Серија А сезонава се погласни се шпекулациите дека Маси…