Дома Македонски спорт Алиоски во Скопје се сретна со поранешен соиграч од Лидс 📸

Алиоски во Скопје се сретна со поранешен соиграч од Лидс 📸

Езгјан Алиоски по вчершаната победа на Македонија против Исланд во Скопје и обезбедениот бараж имаше прилика да се сретне со неговиот поранешен соиграч од Лидс Илан Мелие.

Алиоски го напушти Лидс и ја продолжи кариерата во Саудиска Арабија, додека Мелие се уште е член на англискиот премиерлигаш. Мелие во Скопје пристигна поради утрешниот натпревар во квалификациите за Европското првенство помеѓу селекциите на Македонија и Франција до 21 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…