Дома Фудбал Италија Maркизио до Погба: Врати се во Јувентус за повторно да бидеш среќен

Maркизио до Погба: Врати се во Јувентус за повторно да бидеш среќен

Легендарниот фудбалер на Јувентус Клаудио Маркизио кој стави крај на кариерата му порача на неговиот поранешен соиграч Пол Погба да се врати во Торино.

Погба не е среќен во Манечстер Јунајтед и порача дека поминува низ најтешкиот период во неговата кариера.

Французинот објави слика од тренингот на Франција под која напиша: Главате горе, гледај напред!

На оваа фотографи му реплицираше Маркизио: Те молам врати се во Јувентус да бидеш повторно среќен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Бразил преку пенали до победа со Мексико и финале во Токио

Aктуелниот олимписки шампион Бразил ќе го брани златото од Рио де Женеиро во 2016 година о…