Дома Македонски спорт ПОЛУВРЕМЕ: Елмас мета во шеснаесетникот, Македонија има игра и чекори кон победа! ?

Македонија по крајот на првото полувреме има предност против Ерменија од 2:0.

Од нов пенал во финишот од првиот дел дојдовме до водство од 2:0. Овој пат реализатор беше Илија Несторовски, а пеналот повторно беше направен над Елиф Елмас.

Треба да се спомене дека Македонија констатно е подобар тим од Ерменија на теренот и заслужено води со 2:0. Ерменците освен од прекини (претежно корнери) скоро и да немаа посериозна прилика да го загрозат голот на Шишковски.

Претходно го отворивме резултатот уште во третата минута.